Week 1

Friday March 12

Rendezvous "Second Viennese School"
07:00 PM Online

SATURDAY MARCH 13

Chen Reiss
Orchestre National de France
Daniele Gatti
03:00 PM Grimaldi Forum

SUNDAY MARCH 14

Soloists of the Ensemble intercontemporain
02:30 PM Oceanographic Museum

SUNDAY MARCH 14

Ensemble intercontemporain
Matthias Pintscher
04:00 PM Auditorium Rainier III concert hall

Week 2

Friday March 19

Rendezvous "Franz Liszt"
07:00 PM Online

SATURDAY MARCH 20

Master class with Bertrand Chamayou
09:00 AM Auditorium Rainier III

SATURDAY MARCH 20

Beatrice Berrut
02:30 PM Musée Océanographique

SATURDAY MARCH 20

Musical theatre
04:00 PM Tunnel Riva

SUNDAY MARCH 21

Bertrand Chamayou
11:30 AM Opéra Garnier

Week 3

Friday March 26

Rendezvous with Frédéric Durieux
07:00 PM Online

SATURDAY MARCH 27

Tedi Papavrami
Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo
Kazuki Yamada
03:00 PM Grimaldi Forum

SUNDAY MARCH 28

Tana Quartet
02:30 PM Musée Océanographique

SUNDAY MARCH 28

Zemlinsky Quartet
Anna Maria Pammer, Michal Kaňka, Josef Klusoñ
04:00 PM Salle Empire, Hôtel de Paris

Week 4

Friday April 2

Master class with Vincent Lhermet
02:00 PM Salle d’honneur de la société nautique de Monaco

Friday April 2

Rendezvous with Gérard Pesson
07:00 PM Online

SATURDAY APRIL 3

Kit Armstrong, Renaud Capuçon, Vincent Lhermet
Les Siècles
François-Xavier Roth
03:00 PM Auditorium Rainier III

SUNDAY APRIL 4

Aline Piboule and Marie Vermeulin
02:30 PM Opéra Garnier

MONDAY APRIL 5

Pierre Hantaï
02:30 PM Musée Océanographique

MONDAY APRIL 5

Arno Fabre and his strange machines
04:00 PM Théâtre des Variétés

Week 5

FRIDAY APRIL 9

Master class with Andreas Staier
02:00 PM Auditorium Rainier III

Friday April 9

Rendezvous "Harpsichord and French music"
07:00 PM Online

SATURDAY APRIL 10

Olivier Baumont
02:30 PM Musée Océanographique

SATURDAY APRIL 10

Andreas Staier
04:00 PM Salle Empire, Hôtel de Paris

SUNDAY APRIL 11

Ivo Kahánek
Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo
Gergely Madaras
03:00 PM Auditorium Rainier III